OLYMPUS DIGITAL CAMERA

1. päev Kuivastu-Muhu-Kuressaare ca 144 km

Saime esimese päeva hommikul kenasti varakult Muhumaale ja kohe võttis meid vastu munakivi tee, pikkuselt nii oma 5-6 km! No, saimegi kenasti kondid ja lihased lahti raputatud ja mis peamine rattasadula tõelist „maitset“ tunda. Päev oli Jaanusele ja Ahtile tavapärane aga Veix oli nagu „rongi alt läbi käinud“, eelmise päeva rattavõistlus veel jalgades. Olgu kohe ära öeldud, järgmised kolm päeva olid väga päikeselised … ja meeletult palavad! Seekord saime oma puhkusepäevad super õigesti seatud!

Keegi meist polnud kolme nii pikka päeva rannas „vedelenud“. Kulges meie sõidumarsuut ju järgmistel päevadel ainult  mööda kaunite saarte rannajoont. Meil ei õnnestunud merevaadet (loe: miljonivaadet) kordagi  üle 10 minuti silmist kaotada.

Saime nautida kõikvõimalike katenditega teid kuni roostiku ja rannaluhani välja. Vägev! Tartu rattamaratoniks valmistumine missugune, saime treenida selleks küll ilma suuramate küngasteta kuid siiski piisavalt tehniliselt keerukal rajal.

Vingeimad elamused olid seotud siiski puutumata loodusega- no kellega me metsas kokku ei põrganud:igasugu tõugu ja karva veiste ja lammastega,  kährikupere, emisega kes kesikutega sattus ühel sääreninal meiega risti ja ei teadnud too enam kuhu oma kesikutega joosta „tulistas“  teine meil ummisjalu korda kolm teepealt risti üle nagu multifilmis!  Kõik maoliigid, kõikides võimalikes vormides-poosides olid esindatud kõigil päevadel- küll grillitud kujul teel, küll päikest võtmas, küll teepealt ära sibides. Päris viimases reisiotsas neid ei trehvanud, sest nii mitmeidki kullilisi sai silmatud, eks olid nemad oma töö teinud ja kõhu korralikult täis saanud. Lõpetuseks kui olime suure linnurikkusega ära harjunud kroonis meie meie elamusi üks tõeline suursugune pärl- merikotkas, no on ikka võimas linnuke küll. Lasi meid nii oma 100 m peale enne kui oma suured „tiivanukid“ laiali ajas ja lihtsalt,  peale paari äkilisemat tiivalööki nii 300 m edasi liugles.

Maastik oli ettearvatavalt vaheldusrikas, rannaniidus, rannaluhad, liivaluited, kruusavallid, oosid, alvarid, soomülkad, roostikud, kadastikud, puisniidud kõik said ratastel läbi sõidetud. Niipalju siis looduslugu.

Esimese päeva lõpuks jõudsime siis Kuressaarde, Saaremaa  pealinna! Võetud sai ka viimane Eesti kange kants! Tervitused siinkohal mu Saarlasest Söbrale ja küll ta ise teab, et teda siinkohal silmas pean. Sõbrad Ahti ja Jaanus kohe väge täis, lähme aga  linnapääle sööma! Mina vastu, no käime ikke enne saunas ära, mul kondid ja lihased jube valusad. Käisime saunas  ja hiljem kesklinnas kus Jaanuse poolt pasta kõrvale tellitud Margarita kokteil pani lõpuks ka minul vere käima.

Eelmistest matkatuuridest olime selgeks saanud, et edu võti on … varajane hommik ja nii kulgeski meil kogu see tuur suurepäraselt, saime kõik hommikud enne kella 9.00 ratastele.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Muhu – Saaremaa muulil

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Muhu – Saaremaa muulil 2

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kallis Sõber…

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jann ja Ahti 1 päeva lõnapaiku- veel pole rannamõnudest tüdinenud (mesilane paremas servas)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Milline tantsupaar

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Sild ülemöödunud sajandist

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jälle mingi usulahk midagi maale toonud aga seekord huviatava ettevõtmisega

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked (required):

Back to Top