OLYMPUS DIGITAL CAMERA

4. päev. Värska-Haanja ca 110km

Hommikul sabistas korra vihma aga üldiselt oli ilm jahe aga päevapeale oli ilm pigem selge. Hommik algas kohe Värska, raskesti läbitaval,  pehme liivase teega matkarajal, seal eksisime mitu korda ära ja iga mees sai ka libedal metsateel, puulehtede all varjus oleva põhilisema ohuallika, märja ja libeda puunoti  otsa ka korra „komistada“.  Minul kogunes päeva lõpuks kaks tõsisemat ja kaks kergemat kukkumist.

Kui rajalt eksimised ja kukkumised välja arvata siis kuni Koidula piiripunktini laabus kõik plaani päraselt ja siis see algas… vana raudtee tamm, pikkusega kokku 4,8 km-i ratas käekõrval, kulgesime mööda jämedat graniitkillustiku- jalavarjud said ikka korralikult kannatada aga pole hullu, elasime üle v.a. see et juba olime planeeritud ajagraafikust maas. Matkaraja tutvustuses seda killustiku jama  muidugi kirjas ei olnud kah  ja ümbersõit oleks võtnud sama aja.

Umbes kella 14.00 paiku jõudsime Piusa jõe orgu. Selle oru seinu „vallutasime“,  vaatasime üle Make ja Härma müüri jms vägevad vaatamisväärsused kuni kella 16.00 ja siis läks kiireks…

Esiti arvasime, et okei egas siis kaks päeva ikke „üle võlli“ ei lähe  aga matkamarsruut suunas meid veel ja veel metsateedele ja küngastele ja ka raskesti läbitavatele lõikudele.

Enne Hanjat alates Vana-Vasteliinast pääsesime valutavate jalalihaste, väsinud selja ja kergenduse ohates kõvakattega teele- milline puhkus!

Suund oli Suure Munamäe poole, Haanjasse, Vaskna puhketallu, kuhu lõpuks kolm tühjaks pigistatud aga õnneliku matkaselli ka pea 19.30 ka jõudsid!

Mina pole seni veel kolme rattapäeva piimhappest rikastatud jalgadega ette võtnud!

Ja päeva naelaks kujunes korduvatele maokatele rattarajal, kukkumine pesuruumis. Mida kuradit neil mägilastel viga on, et nende pesuruumide põrandad on plaaditud seina plaadiga.

Tõotas juba, ette rasket viiendat ja viimast päeva!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Foto: Ahti, kahtlemata meie tiimi kõige kõvem ja ainuke tõsine spordimees.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked (required):

Back to Top