23.juuni 2104 Läti tuuri start Iklast

Taaskord teel

Tere

Nii nagu plaani sai võetud, hiilisime Veix, Ahti ja Jens esmaspäeva, 23 juuni hommikul koos kukelauluga, kodunt koos ratastega välja ja juba 9.30 alustasime Iklast Lätu tuuri,“ hellitavalt“ ikka Läti vallutamist.

Esimese päeva plaan oli jõuda 130 km kaugusele Valka aga siis ta algas, kõigepealt avanesid taevaluugid, valas terve ennelõuna, siis edasi iga poole tunni kohta vähemalt 5 min, et mitte kuidagi ära ei kuivaks. Õnneks kogemused on õpetanud varuma vihmariided ja neid käepärast hoidma! Siis panime „pange“ sellega, et lätlaste müüdud sim kaart, mis pidi tagama 500gb internetti, lihtsalt ei tööta. Siis pani gps meid proovile ja vedas meid metsaringidele sest võttis heaks arvata meid Iklasse tagasi toimetada. Nii saimegi päeva lõpuks paarkümmend lisa km. Sellega „proloog“ veel ei lõppenud.

Kuskil keskpäeva paiku, kui niigi, hakkasime juba tõsiselt muretsema, kas ikka päevavalges Valka jõuame … purunes veixi ratta pakiraam ja lootusetult. Vea kraam kaasas kuidas tahad.. ja siis äkki keset metsa kaks sõbraliku talumeest, kelle koduhoovis saime oma joogivarud täiendatud, kerge snäki ja mis peamine – seljakoti, millega õhtuks Valga poole edasi tüürida. Olime arvestanud, et esimese päeva teed on suht kehvad, aga mitte päris seda ka ei uskunud, et suures osas pole teed kui sellist üldse.

Päeva naelaks kujunes saabumine ööbimispaika. No kuidagi teed selleni ei leia, lõpuks tuli peremees autoga vastu, no kuidagi poleks sellises olukorras „tee“ äärest osanud majutusasutust otsida. Ööbimine oli askeetlik, aga pealt 150 km-i oli oluline siis oli ainult pesemisvõimalus ja soe ase.

Hommikul polnud keegi majutajatest ärkvel ja rataste lubatud pesu tuli meil orgunnida iseseisvalt, Eestis Valga Statoilis. See oli viimane kord, kui norm. kohvi hommikuks saime.

Teisel päeval jõudsime pealt 138 km läbimist Aluksnest läbi, Jaunanna asulaasse, sääl saime ka lubada endale väikese sauna. Päev möödus küll enam kui 50% ulatuses mööda asfalti aga ennelõunane vihm ja päevakeste pidevalt suunda muutev keskmisest tugev tuul lisasid päevale vürtsi.

Täna kolmas päev oli super, vihma ei sadanud, nägime ka päikest ja 127 km-tulid heas rütmis. <kella viieks õhtul olime ööbimiskohas Kagu-Lätis Ludza linnas: saun, mullivann ja suht norm majutusasutus lubavad homseks ligi 150 kmiseks päevaks välja puhata. <homme jõuame <<<<Daugavpilsi

 

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked (required):

Back to Top